Староакадемічний корпус

13 грудня о 10:00 Круглий стіл «Староакадемічний корпус Могилянки: шляхи порятунку»

Якщо якнайближчим часом держава не включиться у процес порятунку Староакадемічного (Мазепиного) корпусу, Україна ризикує втратити найстарішу навчальну будівлю, яка протягом 313 років існування не змінювала свого освітнього призначення, а Могилянка - свій архітектурний символ.

У Староакадемічному корпусі (1703 р.) розміщуються Дослідницька бібліотека з унікальними книжковими колекціями, у Конгрегаційній залі відбувалися наукові форуми та найурочистіші академічні події. Проте, через вкрай незадовільний стан експлуатація Конгрегаційної зали майже припинена, а вільний доступ до будівлі суттєво обмежений. Кожен рік зволікання погіршує стан будівлі та здорожчує вартість реставрації, котра на сьогодні вже складає понад 80 млн. гривень.

Саме зараз Концептуальна записка державного інвестиційного проекту «Реставрація Староакадемічного корпусу ансамблю Братського монастиря по вул. Г. Сковороди, 2 у Подільському районі м. Києва» проходить процедуру відкритого громадського обговорення, ініційованого Міністерством освіти та науки. Це – необхідна передумова для включення проекту до держбюджету 2018-го року.

Відеозапис Круглого столу.

Допомогти може кожен!

 

Кожен студент, випускник, викладач Могилянки, кожна людина, якій небайдужі історія та майбутнє своєї країни, може долучитися до порятунку Староакадемічного.

 

Візьміть участь у громадському обговоренні, висловте свою підтримку проекту реставрації Староакадемічного за адресою: bogdashina@mon.gov.ua, з копією на адресу НаУКМА pr@ukma.edu.ua

 

Для приверення уваги громадськості до проблеми Староакадемічного корпусу Києво-Могилянська академія також організовує

круглий стіл «Староакадемічний корпус Могилянки: шляхи порятунку» 13 грудня 2016 року в приміщенні Українського кризового медіа-центру (10.15-12.00, Український дім, вул. Хрещатик, 2).

 

***Староакадемічний (Мазепин) корпус, споруджений 1703 року коштом випускника Києво-Могилянської академії гетьмана Івана Мазепи – пам’ятка архітектури національного значення. Це перша будівля, побудована в Україні для цілей вищої освіти, чиє призначення не змінилось. Староакадемічний корпус став міжнародним символом української науки та освіти: його зображення присутнє у логотипі Українського дослідного інституту Гарвардського університету, Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАНУ. Будівля є архітектурним символом НаУКМА. Її зображення також міститься на 500-гривневій банкноті та на бланках закордонних паспортів України.

 

Від 1993 р. і донині Могилянка забезпечувала збереження та поточний ремонт будівлі, зокрема – укріплення 70% фундаментів, реставрацію Благовіщенської церкви. 2016 року науково-дослідним інститутом «Укрпроектреставрація» на замовлення університету розробив проектну документацію першочергових робіт з укріплення і гідроізоляції стін та фундаментів.

 

Незважаючи на норми Закону України «Про охорону культурної спадщини», неодноразові звернення НаУКМА, доручення Президентів України та Кабінету Міністрів, державні кошти на реставрацію Староакадемічного корпусу жодного разу не виділялися.

Більше інформації про будівлю, історію реставрацій університетом своїх історичних будівель, за посиланням.


НаУКМА 2011 - 2017

Останні новини

23 Жовтень, 2020

Розпорядженням Кабінету Міністрів від 21 жовтня 2020 р...

30 квітня, 2020
Знову, коли вже здавалося б налагодилось державне...
10 вересня, 2019

Проект реставрації фасадів Староакадемічного корпусу...

Ми на Facebook