Староакадемічний корпус

Благодійний вечір

Покладено початок формуванню фонду реставрації Староакадемічного (Мазепиного) корпусу! 

Києво-Могилянська академія  провела перший благодійний вечір проекту РЕСТАВРАЦІЯ,
спрямованого на  порятунок 11 історичних і архітектурних пам'яток України, розташованих на території НаУКМА. 

Першим етапом в цьому проекті є реставрація  Староакадемічного (Мазепиного) корпусу (1704 р.) Загальна сума, необхідна для його реставрації, складає близько 35 млн. грн.  За умови наявності коштів, реставрацію будівлі можна буде здійснити протягом трьох років, до 400-літнього ювілею першого українського університету.
За попередніми розрахунками вартість архітектурного проекту реставрації Староакадемічного корпусу може складати 600 тис. грн. 
Свій внесок на етапі підготовки та проведення заходу вже зробили 79 благодійників! У ході підготовки та проведення першого благодійного вечора зібрано 559 тис. 640 грн.

Всі учасники, які оплатили квитки на благодійний вечір, придбали твори мистецтва на аукціоні, вже поклали власні цеглинки у реалізацію цього масштабного проекту. Перші внески зробили компанії: Драгон Капітал, Райффайзен Банк Аваль, БДО в Україні, Києво-Могилянська фундація Америки. Також зробили внески Українське видавництво в Чикаго та приватні особи з України та США.
Києво-Могилянська академія звертається до всіх небайдужих з проханням фінансово підтримати великий проект збереження знакової в історії українського народу споруди. І сподівається, що проект  РЕСТАВРАЦІЯ стане загальнонаціональним, а справа порятунку нашої духовної та інтелектуальної святині – справою кожного.


Проект РЕСТАВРАЦІЯ та благодійний вечір відбулися  під патронатом Наглядової ради, до складу якої увійшли:
Мирослав Попович, директор Інституту філософії ім. Григорія Сковороди НАН України;
Й. В. п Даніель КаронНадзвичайний i Повноважний посол Канади в Україні;
Й. В. п. Жак Фор, Надзвичайний і повноважний посол Республіки  Франція в Україні;
Василь Кисіль, старший партнер юридичної фірми «Василь Кисіль та партнери»;
Володимир Лавренчук, голова правління АТ «Райффайзен Банк Аваль»;
Іван Малкович, письменник, директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»;
Павло Гудімов, засновник Арт-центру Я Галерея;
Марта Фаріон, президент Києво-Могилянської Фундації Америки;
Лілія Пустовіт, дизайнер, президент Української Ради Моди.

Вечір 19 січня 2011 року відвідали чільні представники Адміністрації президента, Верховної Ради, Кабінету міністрів, дипкорпусу, акредитованого в Україні, бізнесмени, митці.
Важливо, що проект РЕСТАВРАЦІЯ отримав міжнародну підтримку, вкотре підтвердивши високий авторитет Могилянки у світі. До Наглядової ради проекту увійшли Надзвичайні та Повноважні Посли Канади та Франції  в Україні. Їхні вельможності, а також Надзвичайний та Повноважний Посол Австрії Вольф Дітріх Хайм, представники ще 4 країн та Євросоюзу були серед гостей заходу. 16 посольств іноземних держав в Україні та представництво Євросоюзу надали призи для лотереї.

Вишукану інтонаційну  атмосферу вечора створили виступ Олега Скрипки та концерт камерного оркестру New Era Orchestra, який відбувся за підтримки холдингу КМ Сore та компанії ВАВІЛОН.

Важливою складовою вечора, безумовно, став і  аукціон творів сучасного українського мистецтва, куратором якого виступив  галерист Павло Гудімов, який зібрав для аукціону твори трьох поколінь художників. Результати аукціону підтвердили зацікавлення благодійників роботами, як знаних митців (Сергій Якутович, Олександр Бабак, Павло Маков, Ігор Янович та інші), так і молодих художників (Ольга Ланько, Володимир Стецькович, Альбіна Ялоза).

Окрім фінансової підтримки проекту РЕСТАВРАЦІЯ на благодійному вечорі був зроблений внесок у колекцію галереї мистецтв «Києво-Могилянської академії» ім. Олени Замостян. Віктор Балога придбав і подарував Академії роботу Олександра Ляпіна «Дірка №63, Київ, Контрактова площа». Робота відомого фотографа особливо важлива для Академії, бо це погляд митця на знакове місце для могилянців – площу біля пам’ятника Григорію Сковороді. Ще одна з проданих на аукціоні робіт художника Антона Логова із серії "Велике будівництво" була також подарована нашій Академії Юрієм Боярчуком.
З успіхом продались і лоти-сюрпризи від поважних членів Наглядової ради проекту РЕСТАВРАЦІЯ – Лілії Пустовіт та Івана Малковича.  Лілія Пустовіт розробила спеціально для проекту Poustovit for Kyiv Mohyla Academy дизайн шалі “Сherish the Legacy”.
Іван Малкович надав дві репродукції улюблених ілюстрацій до книги «Снігова королева» художника Владислава Єрко, а підчас аукціону вирішив подарувати ще три роботи.

Києво-Могилянська академія засвідчує особливу подяку за високу професійну підтримку партнерам події:

PR-агенції PRP Україна,

Дизайн-студії «Е-design»,

Інвестиційній компанії «ІТТ-Інвест»,

Кейтерінговій компанії «Столиця Сервіс»,

ІТ та бізнес консалтинговій компанії «Е-консалтинг»,

поліграфічному підприємству «Досконалий друк».

Медіа-партнерами заходу стали:

Свого часу заснована як навчальний заклад для дітей різних станів, Києво-Могилянська академія всіляко підтримувалась українським народом.

Наслідуючи сьогодні такі ж шляхетні традиції, Могилянка звертається до усіх небайдужих по допомогу задля збереження історичних і культурних святинь України.

НаУКМА буде глибоко вдячний тим, хто долучиться до реставрації Староакадемічного (Мазепиного) корпусу
Києво-Могилянської академії – колиски української освіти, культури, духовності.

 


НаУКМА 2011 - 2017

Останні новини

23 Жовтень, 2020

Розпорядженням Кабінету Міністрів від 21 жовтня 2020 р...

30 квітня, 2020
Знову, коли вже здавалося б налагодилось державне...
10 вересня, 2019

Проект реставрації фасадів Староакадемічного корпусу...

Ми на Facebook