National University of "Kyiv-Mohyla Academy"                           

  • English
  • Українська

Old Academic Building

Мазепин корпус потребує підтримки

Знову, коли вже здавалося б налагодилось державне фінансування, отримано вагомий і почесний грант від Посольства США, Староакадемічний корпус потребує допомоги в 2020 році.
 
13 квітня з бюджету України на 2020 рік повністю було знято фінансування державного інвестиційного проекту «Реставрація Староакадемічного корпусу».  Це рішення  відтермінувало завершення робіт як мінімум на рік. 
Україна (Могилянка) - одна з трьох країн світу, яка в 2019 році отримала підтримку Фонду збереження культурної спадщини (AFCP), умовою  якої є  співфінансування і з української сторони. Це рішення про зняття фінансування поставило під ризик виконання Могилянкою гранту Посольства США,  зокрема забезпечення технічного та авторського нагляду за фасадними роботами, які виконуються за фінансування Посольства США, та деякі супровідні роботи, які не закладені до гранту, але потрібні для його виконання.  
 
 
Університет не може самостійно профінансувати ці роботи. Тому допомога спільноти та всіх небайдужих Академії дуже потрібна і важлива і для продовження реставраційних робіт  та збереження історичної будівлі, і для підтримки іміджу України в світі як надійного партнера. 
 
Зробити благодійний внесок для цього проєкту можна за посиланням, у Призначенні просимо обрати вкладку  «Реставрація Староакадемічного корпусу»
 
Дякуємо за підтримку зусиль Могилянки та допомогу у збереженні  культурної спадщини України!
 
Нагадаємо хронологію фінансування реставрації Староакадемічного (Мазепиного) корпусу на 2020 рік. 
 
28.05.2019. на реставрацію Староакадемічного корпусу було заплановано 42,1 млн. грн на 2020 рік (згідно Протоколу засідання Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проектів)
 
11.03.2019 - сума фінансування на 2020 рік вже скоротилась до 10 млн. грн. (Протокол засідання Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проектів від 01–03.11.2019)
 
13.04.2020 -  фінансуваннядержавного інвестиційного проекту «Реставрація Староакадемічного корпусу» було зовсімзнято.(Верховна Рада проголосувала за Закон України Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", запропонований Урядом). 
 
Паралельно з конкуруванням за державне фінансування 31 серпня 2019 року НаУКМА отримав грант Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини, яким передбачено реставрацію фасадів будівлі в 2019-2020 роках на суму 400 тис. доларів США. Грант передбачає часткове фінансування з боку України в 2020 (закладене в державному інвестиційному проекті), зокрема:
- покриття витрат на авторський і технічний нагляд за роботами (450 тис. грн.),
- можливі зміни в проектній документації та їх експертиза (200 тис. грн.),
- роботи викликані відкриттям стану стін, ліпного декору після зняття штукатурки (1,2 млн.грн. в 2020).
Без виконання цих супровідних робіт основні роботи з реставрації неможливі. Таким чином зі зняттям державного фінансування на 2020 рік і сама реставрація будівлі і виконання університетом зобов’язань за грантом поставлені під ризик.
 
Більше інформації про  будівлю і її реставрацію за посиланням.
 
Дякуємо за підтримку!
 
На фото -  виконання фасадних робіт у 2019 році:
 
    
Укріплення віконних проємів
     
      
Зняття розмірів  ліпного декору
 
    
Розчищення ліпного декору від нашарувань фарби
     
 

НаУКМА 2011 - 2017

Latest News

10 August, 2019

We have started new big step in Mazepa building...

30 December, 2017

...

6 August, 2017

First stage of Old Academic (Mazepa) Building...

 

Ми на Facebook