Староакадемічний корпус

Розпочинається реставрація Староакадемічного корпусу

Робота по реставрації Староакадемічного (Мазепиного) корпусу  розпочалась та набирає оберти.

Пакуються та вивозяються до інших приміщень Могилянки книги, архіви, картини.

 
       
 

Відбувся тендер на першочергові протиаварійні роботи укріплення та гідроізоляції стін та фундаментів будівлі, підписано договір з підрядником. Розпочинається процес отримання всіх відповідних дозволів на проведення робіт та підготовка до самих робіт.

Паралельно проходять додаткові дослідження будівлі та підготовка проетної документації на всю подальшу реставрацію будівлі. 

Реставратори досліджують живопис. Згідно Опису будівель та майна КМА від 1817 року на першому поверсі Староакадемічного було шість композицій. Три з них виконані досить унікальним фреско-клейовим розписом XVII - початку XVIII ст. Таким методом виконані окремі композиції церкви Всіх святих Києво-Печерської лаври, Софійського собору, Кирилівської церкви. Інші три були пошкоджені під час пожежі 1811 року і були дописані олійними фарбами.

 
    

 

В 1992 році вже проводилось дослідження живопису під час якого і були відкриті 5 фресок, які після консервації можна було бачити на першому поверсі будівлі.

11 липня було відкрито останню, шосту фреску у Староакадемічному - "Хрещення". Довгі роки тому вона була закрита, оскільки важалось, що погано збереглась. До самого відкриття не було відомо чи збереглась фреска, чи взагалі щось буде знайдено. Результат перевершив очікування. Реставратори оцінюють, що потрібно для реставрації фрески і для збереження її до початку робіт.

 
   
 
 

Більше про фрески Староакадемічного корпусу можна дізнатись тут:

http://restoration.ukma.edu.ua/fresky

 
 

НаУКМА 2011 - 2017

Останні новини

15 травня, 2018
     Вперше за більш ніж 20 років...
23 листопада, 2017
 

Понад 100 років, з часу...

12 липня, 2017

Робота по реставрації Староакадемічного (Мазепиного)...

Ми на Facebook